Звярът Холанд разнищи и Уест Хям с хеттрик! Сити е на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

31 август 2024, 21:35 часа • 1426 прочитания

Ерлинг Холанд не спира да блести от началото на сезона! Норвежецът реализира втори пореден хеттрик и общо седмото си попадение за тази кампания във Висшата лига, за да помогне на Манчестър Сити да надвие Уест Хям с 3:1 в двубой от третия кръг на английското първенство. С успеха "гражданите" събраха 9 точки, които им отреждат първото място.

Холанд пак вкара хеттрик! Сити мачка наред

Рециталът на Холанд започна още в десетата минута. Бернардо Силва асистира на тарана, който откри резултата. Малко по-късно Де Бройне уцели греда, преди в 19-ата минута Рубен Диаш да си отбележи автогол в опита си да изчисти центриране на съперника. Отборът на Пеп Гуардиола обаче бързо си върна аванса.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: 10 от Арсенал загубиха точки срещу Брайтън, спорен червен картон беляза мача (ВИДЕО)

Ерлинг Холанд прониза Ареола със силен изстрел за 2:1. В 83-тата минута намиращият се в превъзходна форма норвежец се възползва от пас на Нунеш, за да оформи крайното 3:1. Припомняме, че в миналия кръг срещу новака Ипсуич централният нападател също наниза три попадения (подробности четете в линка).