Въпреки липсата на важни играчи: Арсенал надделя срещу Тотнъм в лондонското дерби (ВИДЕО)

15 септември 2024, 18:02 часа • 1038 прочитания

Aрсенал победи Тотнъм с 1:0 в дербито на Северен Лондон от четвъртия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата реализира Габриел Магаляеш в 64-тата минута. Бразилският централен защитник засече с глава центриране от корнер на Букайо Сака. Така "артилеристите" вече имат 10 точки в своя актив, а "шпорите" само 4.

Арсенал победи Тотнъм без Йодегор и Райс

В началото на сблъсъка Давид Рая трябваше да демонстрира рефлекс, за да отрази изстрел на Деян Кулушевски. Възпитаниците на Микел Артета, който не можеше да разчита на Мартин Йодегор и Деклан Райс, отговориха с опасен удар с глава на Хаверц, избит от Гийемо Викарио. До почивката на терена царуваш битката. В 64-тата минута дойде моментът на Арсенал.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Слот не издържа първия сериозен тест в Ливърпул! Холанд пак блести за Сити (ВИДЕО)

Арсенал

Сака центрира от корнер, а Магаляеш се извиси над всички и прониза съперниковия страж за 1:0. Футболистите на Тотнъм търсеха упорито изравнително попадение. Рая и защитата пред него обаче се справиха и не инкасираха гол.

ОЩЕ: Мбапе и Вини се забавляват в Испания! Милан громи в Италия, а Челси мина между капките (ВИДЕО)