Въпреки кошмарен старт: Разярен Реал Мадрид показа защо е 15-кратен носител на Шампионска лига!

22 октомври 2024, 23:54 часа • 694 прочитания

Реал Мадрид показа характер! Реал Мадрид показа класа! "Кралете" постигнаха обрат от 0:2 до 5:2 за 30 минути срещу Борусия Дортмунд в двубой от третия кръг на Шампионска лига. С хеттрик се отличи Винисиус Жуниор. Така мадричани вече имат шест точки в турнира.

Реал Мадрид обърна Борусия от 0:2 до 5:2 за 30 минути

На „Сантиаго Бернабеу“ гостите откриха резултата в 30-ата минута, когато Донийл Мален завърши хубаво нападение. Малко по-късно нидерландският нападател асистира на Джейми Гитънс, който удвои аванса на "жълто-черните". До почивката "лос меренгес" уцелиха две греди в рамките на няколко секунди, а Тибо Куртоа се отличи с важни намеси.

ОЩЕ: Милан най-накрая взе три точки в Шампионска лига, 11 мач няма кой да бие Монако

Пълен обрат!

През втората част възпитаниците на Карло Анчелоти вдигнаха оборотите, но на белгийския страж пак му се налагаше да прави спасявания. В 60-ата минута Рюдигер засече центриране на Мбапе и намали изоставането на отбора си. След 120 минути, с помощта и на рикошет, Вини Жуниор възстанови паритета.

ВиниШоу на "Бернабеу"!

В 82-рата минута Максимилиан Байер пропиля страхотен шанс, за което горчиво може да съжалява, защото мигновено Лукас Васкес вкара за пълен обрат. До края на сблъсъка на терена имаше само един тим - Реал Мадрид, а Винисиус се разигра. Бразилецът демонстрира страхотна техника и невероятна скорост, за да наниже два гола за крайното 5:2.

Жирона също победи

Другият испански тим, който игра тази вечер - Жирона победи с 2:0 словашкия шампион Слован (Братислава). На стадион "Мунисипал де Монтиливи" в Каталуня Мигел Гутиерес Ортега откри резултата в 42-рата минута, а през втората част Хуанпе също се разписа. С успеха Жирона се отлепи от дъното. Тимът вече има 3 точки.

ОЩЕ: ЦСКА започна ударно, но два червени картона и две дузпи го закопаха в Шампионска лига