В дебюта си: Килиан Мбапе донесе първи трофей на Реал Мадрид (ВИДЕО)

14 август 2024, 23:57 часа • 2646 прочитания

Носителят на трофея от Шампионска лига Реал Мадрид успя да победи шампиона в Лига Европа Аталанта с 2:0 на финала на Суперкупата на Европа. Така "кралете" станаха абсолютен шампион на Стария континент и ще играят на Световното клубно първенство в края на годината.

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа

Новата суперзвезда на Реал Мадрид Килиан Мбапе направи официален дебют, и то с попадение. Мбапе вкара в средата на второто полувреме след асистенция на Джуд Белингам. Малко по-рано резултатът бе открит от Федерико Валверде, който се възползва от асистенция на Винисиус Жуниор за гол в 59-ата минута.

Килиан Мбапе вкара гол в дебюта си

До края на мача Аталанта не успя да намери отговор на инкасираните попадения, докато Карло Анчелоти използва всичките си смени, давайки шанс на повече играчи да се включат в победата. Подробен репортаж на мача Реал Мадрид - Аталанта четете в Sportlive.bg.

Още през уикенда Реал и Аталанта стартират участието си в първенствата на Испания и Италия, като "кралете" срещат Майорка, а бергамаските - Лече.

Още спортни новини четете в Actualno.com!