Турция трепери до последно срещу 10 от Чехия, но се класира напред на Евро 2024 (ВИДЕО)

4704

Турция постигна драматичен успех с 2:1 над Чехия в последен мач от група „F“ на Европейското първенство по футбол в Германия. На "Фолкспарк Щадион" в Хамбург Антони Барак остави страната си 10 души на терена в 20-ата минута. Хакан Чалханоолу откри резултата в началото на втората част, но Томаш Соучек изравни. В края на сблъсъка резервата Дженк Тосун сложи точка на спора и класира "лунните звезди" напред като втори в таблицата с 6 точки.

Турция победи 10 от Чехия в края

Възпитаниците на Иван Хашек стартираха мотивирано в търсене на задължителна победа. Те създадоха суматоха в наказателното поле на противника чрез дълго изпълнение на тъч още във втората минута. До средата на полувремето отправиха удари, които не затрудниха Мерт Гюнок. Арда Гюлер беше активен за южната ни съседка, но така и не намери целта.

ОЩЕ: "Умореният" Гюлер влиза при 0:3, абсурден титулярен състав и още: Крахът на Турция (ВИДЕО)

Антони Барак прегоря!

В 20-ата минута дойде преломният момент. Антони Барак получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия Ковач. Турците опитаха да се възползват от численото преимущество. 100%-ови голови възможности обаче липсваха. Кенан Йълдъз ходеше по тънък лед. Той бе декориран в жълто и се размина на косъм от изгонване.

Вратар спаси Турция, Чалханоолу отбеляза

Секунди преди почивката Давид Юрашек не оползотвори страхотен шанс. Той излезе очи в очи със съперниковия страж, който скъси много бързо и отрази шута на фланговия състезател. В 51-вата минута "лунните звезди" откриха резултата. Баръш Йълмаз проби отдясно и подаде остро в наказателното поле. Станек спаси изстрел на Йълдъз. Топката попадна в Чалханоолу, който шутира по диагонала за 1:0.

ПРЕДИ ДНИ: В Турция зоват: Уволнете Монтела, той е виновен за умората на Арда Гюлер (ВИДЕО)

Соучек върна надеждите на Чехия

Титулярният вратар на Чехия се контузи при намесата и бе принудително заменен от Матей Ковар. Йълмаз продължаваше да тормози противника, когато се изнася на фланга. Чехите обаче играеха повече от смело, което им се отплати в 66-ата минута. Дълъг тъч доведе до разбъркване в наказателното поле на Турция. Гюнок не се представи убедително във въздуха, а Соучек дебнеше за грешка и вкара за 1:1.

Дженк Тосун сложи точка на спора!

След няколко положения и пред двете врати, "лунните звезди" нанесоха своя съкрушителен удар. Резервата Джен Тонус сложи на точка на спора с попадение в добавеното време на сблъсъка за 2:1.

В ДРУГИЯ МАЧ ОТ ГРУПАТА: Исторически подвиг! Грузия подчини Португалия и е на 1/8-финал на Евро 2024 (ВИДЕО)