Тотоскандал разтърси Нигерия преди Мондиала

03 юни 2014, 08:46 часа • 6043 | прочитания

Скандални разкрития на вестник "Сън" са на път да предизвикат истинска експлозия преди световното първенство. Английското издание уличи със скрита камера национал на Нигерия да се среща с разследван за уреждане на мачове на Световното и контроли. Твърденията са, че са му предлагани 40 000 паунда, за да си изкара нарочно жълт картон в мача с Шотландия. Става въпрос за 21-годишния халф на Лацио Ожени Онази. Той е разговарял с футболния агент Хенри Чукума Окороджи, който е разследван за манипулиране на мачове.

Още: Скръбна вест! Нелепа футболна трагедия отне два живота

Още: Бъдещето на Салах официално е решено, сагата с друга звезда на Ливърпул е към края си

Според версията на "Сън" на Онази е била предложена и двойно по-голяма оферта - 80 000 паунда, за да заработи дузпа в контролата, която се игра на стадион "Крейвън Котидж" в Лондон.

Халфът на Лацио също потвърди за действията на Окороджи, но категорично отрече да е проявил съпричастност към предложението.

"Срещнах се с него единствено защото сме сънародници. Дори не знаех, че той е футболен агент. Просто ми казаха, че той и съдружникът му имат страхотно предложение за мен. Когато разбрах, че става въпрос за уреждане на мачове, им казах твърдо "не" и напуснах", обясни Онази.

Още: Юнайтед се изложи в неподражаемия си стил в Лига Европа, в Лига на конференциите фаворитите не грешат: Всички резултати

Още: Скръбна вест! Почина един от най-великите в историята на футбола

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес