Шедьовър не стигна на Швейцария срещу Шотландия, която показа другото си лице (ВИДЕО)

19 юни 2024, 23:55 часа

Националните отбори на Шотландия и Швейцария не се победиха и завършиха 1:1 в сблъсък от втория кръг на груповата фаза от Европейското първенство по футбол в Германия. На стадион "Райн Енерги Щадион" в Кьолн Скот Мактомини откри резултата, с помощта на щастлив рикошет в крака на Фабиан Шер.

Джердан Шакири изравни в 26-ата минута с изключително красиво попадение. Два гола на "нати" не бяха признати заради засади, а "гайдарите" уцелиха греда през второто полувреме. Швейцария заема второто място в група А с 4 точки, а Шотландия е трета с пункт в актива си.

Шотландия не се даде на Швейцария

В първите минути швейцарците, които стартираха Евро 2024 с ценен успех над Унгария, наглед имаха териториално превъзходство. В средата на полувремето обаче, сякаш от нищото, те инкасираха попадение. Мактомини получи пас в наказателното поле и стреля слабо, но топката рикошира във Фабиан Шер и се оплете в мрежата за 1:0. Отговорът не закъсня.

ОЩЕ: Отборите, които НЕ биха България, плашат на ЕВРО 2024! (ВИДЕО)

Фамозен гол на Шакири!

Антъни Ралстън допусна много груба грешка, извеждайки Джердан Шакири на отлична позиция. Бързоногото крило без миг колебание отправи фамозен изстрел и остави безпомощен Ангъс Гън - 1:1. След гола стражът трябваше да се намесва при друга ситуация. До почивката късметът покри "гайдарите". Ндойе се разписа, но бе в засада и ВАР отмени промяната в резултата.

Шотландия фенове

Греда за Шотландия

През втората част двата отбора си размениха по един пропилян шанс. Ндойе се озова очи в очи със съперниковия вратар, ала изстрелът на нападателя не намери целта. Грант Ханли пък засече центриране и уцели греда за Шотландия, която показваше съвсем различно лице в сравнение с резила срещу Германия.

Втори отменен гол на Швейцария

В 83-тата минута ново попадение на Швейцария бе отменено заради засада. Този път малшансът разочарова Емболо. До края на двубоя зрителите на "Райн Енерги Щадион" в Кьолн видяха по още едно чисто нереализирано положения в двете половини.

ОЩЕ: "Разбира се, Роналдо е слаб! Португалците нямат химия на терена" (ВИДЕО)