Сашо Тонев може да е титуляр за Астън Вила през новия сезон

18 юли 2014, 11:05 часа • 7674 прочитания

Българският национал Александър Тонев започна титуляр при победата на Астън Вила с 3:1 над Мансфийлд в първата приятелска среща на отбора от Бирмингам преди началото на новия сезон.

Бившият футболист на ЦСКА стартира по лявото крило, а до него застанаха холандецът Леандро Бакуна и Джо Коул. Габриел Агбонлахор пък беше използван като централен нападател.

През втората част, когато бирмингамците спечелиха и мача, Пол Ламбърт замени целия отбор. Най-доброто положение за Тонев дойде в 19-ата минута на мача, когато той се откри на лявото крило и мина зад защитата на Мансфийлд, но Джо Коул нацели защитник на съперника със своя пас и не успя да изведе своя съотборник сам срещу вратаря.

Мансфийлд поведе в края на първото полувреме, но нападателят Дарън Бент се появи в игра на почивката и донесе пълния обрат с два гола. Третото попадение беше дело на Гари Гарднър.