Левандовски поведе Барса към успешен дебют на Ханзи Флик (ВИДЕО)

18 август 2024, 01:11 часа • 972 прочитания

Барселона постигна ценен успех с 2:1 над Валенсия при визитата си на „Местая“ в двубой от първия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски се превърна в герой за каталунците с две попадения, които осигуриха обрат и три точки на "блаугранас" при дебюта на новия старши треньор Ханзи Флик.

Левандовски блести за Барселона

Домакините започнаха по-добре мача поведоха в 44-тата минута чрез Уго Дуро. Тъкмо когато си помислиха, че ще се оттеглят с аванс на почивката, Левандовски избухна. В петата минута от добавеното време на първата част полякът засече центриране на Ламин Ямал и материализира една от първите по-опасни атаки на Барса.

ОЩЕ: Барселона награждава шампион от Евро 2024 с нов дългосрочен договор

Барселона

На старта на второто полувреме каталунците получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Кристиан Мускера срещу Рафиня. Зад топката застана Левандовски, който не сбърка за 2:1. До края на сблъсъка Гиорги Мамардашвили се отчете с няколко намеси и резултатът остана непроменен.

ОЩЕ: Има арестувани за ужасния инцидент с бащата на Ламин Ямал