Левандовски донесе ценен обрат на Барселона в Ла Лига (ВИДЕО)

12 ноември 2023, 19:13 часа • 3237 прочитания

Испанският колос Барселона успя да обърне Алавес и да го победи с 2:1 като домакин в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски се превърна в герой за каталунците, след като отбеляза и двете попадения за пълния обрат в мача на "Естадио Олимпико" в Барселона.

Барселона обърна Алавес в Ла Лига

Двубоят започна кошмарно за "лос кулес", които изостанаха в резултата още в първите секунди на двубоя. 19-годишният нападател на Алавес Саму Омородион успя да се разпише във вратата на Марк-Андре тер Щеген, за да осигури аванс на гостите.

Барселона - Алавес

Левандовски герой за каталунците

След почивката Барселона показа друго лице. В 53-ата минута Левандовски успя да изравни резултата, а в 77-ата отново той се разписа от дузпа, за да донесе трите точки на своя тим. Така Барселона запази изоставането си спрямо Реал Мадрид, което е само две точки.

В събота Реал Мадрид прегази Валенсия, но не успя да оглави Ла Лига (ВИДЕО).