Жирона продължава да мечтае за титлата в Ла Лига, след като днес каталунците победиха Селта Виго като гост и се завърнаха на върха в класирането в испанското първенство. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Кристиан Порту.
Още: Аморим заговори за раздяла с Манчестър Юнайтед след поредния провал
Още: "Пропусна правилния момент да се пенсионира, но времето му в Мюнхен вече е изтекло"
Жирона излъга Селта Виго
Всичко по-интересно в двубоя между Селта и Жирона бе през първото полувреме. Гостите бяха доста по-активният отбор и набързо създадоха две добри положения, но с пропуски се отличиха Янхел Ерера и Артьом Добвик.
В 20-ата минута каталунците най-накрая поведоха. Гутиерес намери отлично Порту, който с много елегантен удар преодоля стража на Селта. До края на срещата други голове не паднаха и в крайна сметка Жирона се поздрави с успеха.
Още: Легендарен испанец се завръща край тъчлинията, поема закъсал шотландски гранд?
Още: Звезда на Сити „дави мъката“ от поредната контузия по баровете в Нюкасъл (ВИДЕО)
Жирона продължава да мечтае
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Директор Клоп отхвърли кандидатурата на провалил се в Юнайтед за треньор на РБ Лайпциг
Още: Футболна лекция: Арсенал разпарчетоса ПСВ на 7 в Шампионска лига
🏁 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗟 ⚽️ @cristianportugues 🔥 3 punts més! 🔴⚪️ #CeltaGirona
Posted by Girona FC on Sunday, January 28, 2024
По този начин Жирона се върна на победния път. Преди дни отборът записа загуба с 2:3 от Майорка в турнира за Купата на Краля. След успеха си срещу Селта каталунците събраха 55 точки и отново се изкачиха на върха във временното класиране в Ла Лига. Втори е тимът на Реал Мадрид с 54, но и мач по-малко. На трета позиция е Барселона с 44 точки, но също с мач пасив спрямо градския си съперник.
Снощи Барселона загуби от Виляреал в шоу с 8 гола.
Още: Реал Мадрид прекъсна 1-годишна суша срещу Атлетико, но всичко ще се реши на „Метрополитано“
Още: Във Висшата лига се мъчи, но в Шампионска лига громи: Английски тим преследва 43-годишна мечта