Фернандо Торес сложи край на кариерата си с липсващо важно отличие

21 юни 2019, 15:45 часа • 5686 | прочитания

Един от големите испански футболисти на 21-ви век Фернандо Торес сложи край на кариерата си. Нападателят обяви това чрез социалните мрежи. Последният му отбор е японският Саган Тосу, където игра през изминалия сезон.

Още: Велико! Българин отново ще играе в английската Висша лига

Още: Почина една от големите футболни легенди на Аржентина

35-годишният Торес е юноша на Атлетико (Мадрид), който си остава клубът на сърцето му. Той направи успешна кариера, която включва още Ливърпул, Челси, Милан, завръщане в Атлетико и Саган Тосу.

На клубно ниво в евротурнирите и национално ниво Торес спечели всичко - Шампионска лига с Челси и Лига Европа отново със „сините" и Атлетико, Европейското на два пъти и Световното първенство с Испания. В съзнанието на всички испанци ще остане голът му във финала на Евро 2008 срещу Германия, откъдето започнаха големите успехи на „златното поколение" с Шави, Иниеста.

Какви бяха прощалните думи на Торес и кое отличие той не успя никога да завоюва, прочетете в sportlive.bg.

Още: Почина емблематичен германски футболен треньор, който беляза кариерата на играч от Пеневата чета

Още: Млад български футболен талант получи шанс за голям пробив в Милан

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес