Челси размаза Уест Хям в лондонско дерби, Джаксън пак бележи във Висшата лига (ВИДЕО)

21 септември 2024, 16:25 часа • 398 прочитания

Челси постигна категоричен успех с 3:0 над Уест Хям в лондонското дерби, с което стартира петия кръг на Висшата лига. На “Лондон Стейдиъм” централният нападател на "сините" Николас Джаксън бе над всички. Той реализира две попадения през първото полувреме, а след почивката асистира на Коул Палмър.

Така 23-годишният сенегалец вече има 4 гола от началото на сезона. Към настоящия момент само звездата на Манчестър Сити Ерлинг Холанд е отбелязал повече - цели 9. Иначе отборът на Енцо Мареска събра 10 точки, които му отреждат временното второ място в класирането, а "чуковете" са 14-и с 4 пункта.

ОЩЕ: Забравеният в Челси, който пропусна 107 мача, но прибира по 200 хиляди на седмица

Джаксън блести при разгром на Челси

Челси откри резултата още в четвъртата минута. Двойно подаване между Джейдън Санчо и Джаксън изведе втория на стрелкова позиция. Нападателят не сбърка и вкара за 0:1. Малко по-късно Палмър пропусна, преди Джаксън да се възползва от пас на Кайседо и да матира Ареола за втори път.

Тъкмо когато Уест Хям се вдигна, Палмър уби интригата

Футболистите на Уест Хям се активизираха. Санчез отрази удар на Кудус. След това претенции на "чуковете" за дузпа не бяха уважени, а в 32-рата минута техен гол бе отменен заради засада. В началото на второто полувреме обаче Палмър завърши хубаво нападение на Челси и сложи точка на спора, а асистенцията направи Джаксън.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Въпреки липсата на важни играчи: Арсенал надделя срещу Тотнъм в лондонското дерби (ВИДЕО)