Ексукраинският премиер и настоящ украински депутат Юлия Тимошенко е заплашена да се раздели с настоящия си пост. Причината - тя е била на почивка в Дубай, противно на нова разпоредба, подписана от украинския президент Володимир Зеленски.
Още: Бъди мъж, отиди в Украйна! С какви видеа Русия вербува китайци
Още: САЩ искат и контрола над украинския газопровод: Преговорите станаха крайно напрегнати
Зеленски забрани на държавни служители да пътуват в чужбина за ваканция или почивка, разрешено е единствено да има командировки. Само че Тимошенко изглежда не се е съобразила с това - появи се видео как тя е на плажа в Дубай.
С искане за изключване на Тимошенко от фракцията и партията "Баткивщина", на която тя е лидер, се обърна заместник-председателят на Комисията по национална сигурност, отбрана и разузнаване на Върховната рада (украинския парламент) Марияна Безуглая. Опасността бившият премиер на Украйна да бъде свалена от поста си е съвсем реална, пише телеграм каналът Baza.
Още: Замитате руските военни престъпления под килима: Украйна с обвинение към Мъск