Украинският президент Володимир Зеленски реагира на последните руски атаки срещу инфраструктурата на страната му, които оставиха Украйна почти изцяло на тъмно тази седмица. Той заяви, че няма да спре военния напредък на фронта, докато не си върне цялата окупирана от Русия земя.
Още: Путин няма смартфон: В близкия му кръг са принудени да ползват пишещи машини
Още: Вече в действие: Първа мярка на Тръмп срещу Путин заради Украйна (ОБЗОР - ВИДЕО)
"Трябва да върнем всички земи", заяви Зеленски в интервю пред Financial Times, "защото вярвам, че бойното поле е начинът, когато няма дипломация".
След поредица от военни победи, които накараха руските войски да избягат от южния украински град Херсон, Зеленски намекна, че скоро може да се стигне до нападение срещу Крим, освен ако руските власти не са готови да предадат полуострова обратно на Украйна по дипломатически път.
"Разбирам, че всички са объркани от ситуацията и от това какво ще се случи с Крим", каза той. "Ако някой е готов да ни предложи начин по отношение на деокупацията на Крим с невоенни средства, аз ще бъда "за"".
Още: Ще омайва Тръмп: Русия прати успелия си млад мъж
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 03.04.25 - Къде ще е следващата голяма руска офанзива?
Руската федерация окупира през 2014 г. полуострова, който преди това беше част от Украйна.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Русия с масирана атака срещу Харков (ВИДЕО)
Още: На фона на растящия страх от война: Швеция подготвя ядрени бункери за 7 милиона души
Думите му идват след поредната атака с дронове срещу Севастопол на Кримския полуостров. Преди три дни украинците нападнаха мястото, което Руският черноморски флот нарича своя база.
В интервюто Зеленски също така похвали енергийните работници, които според него бързо са възстановили електрозахранването в страната с 43 млн. жители - 80% от тях бяха загубили достъп до електричество или вода тази седмица.
ОЩЕ: Всяка нощ ликвидирахме по 10 окупатори: Разказ на херсонските партизани
Още: "Там заличават идентичността на хората": Къде е затворът, в който е Имамоглу?
Още: Защо напускат работа в Германия? Пет причини за масови оставки