Започна аудиенцията на Владимир Путин при папа Франциск, съобщават руските медии.
Още: Нападателят от Магдебург: Незабележим и потаен
Още: Заподозреният за нападението в Магдебург е с повдигнати обвинения (ВИДЕО)
В делегацията на руския президент са министърът на здравеопазването Вероника Скворцова, съветникът на президента Юрий Ушаков и говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
По време на визитата си в Рим Путин освен че ще разговаря с папата, ще има и срещи с популисткото правителство на Италия, което призова за облекчаване на санкциите, въпреки продължаващата криза на Москва със Запада, предаде АФП, цитирани от БГНЕС.
Историческият център на Рим е блокиран от съображения за сигурност – движението по 50 улици е преустановено и италианските медии съобщават, че сигналите на мобилните телефони могат да бъдат заглушени.
Още: Германия се готви за хибридна атака от Русия
Медиите припомнят, че крайнодесният вицепремиер Матео Салвини често изразява адмирации по адрес на Путин и неговото коалиционно правителство защитава преразглеждането на санкционната политика на ЕС към Москва. В навечерието на визитата си в Рим Путин похвали Салвини и неговата партия "Лига" за това, че имат "гостоприемно отношение" към Русия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: По-малко от 10 дни по-късно: Позната руска петролна рафинерия пак гори (ВИДЕО)
"Те настояват за бързо премахване на антируските санкции, въведени от САЩ и ЕС," каза Путин в интервю за в. „Кориере дела Сера“.
Салвини е посещавал Москва и оттам има негови снимки, носещ пропутински фанелки.
Според руските медии диапазонът на разговорите на Путин в Рим ще е доста широк: от отношенията между Русия и ЕС, през ситуацията в Сирия, Украйна и Либия както и случая с иранската ядрена програма.
Още: Германската полиция разкри подробности за нападението в Магдебург
Още: 36-годишна дама оглави новото исландско правителство (СНИМКА)
Всъщност отношенията между Ватикана и Русия не са гладки, доколкото Руската православна църква често обвинява Каторлическата църква в опит да принуди Русия, която е православна, да споделя позициите на Ватикана.
През 2016 г. папата имаше историческа среща с руския патриарх Кирил в Куба, което е първа среща на главите на двете най-големи християнски църкви от схизмата през XI век.