Експлозия в окупирания от руснаците град Енергодар, Запорожка област, уби един от пълномощниците на Руската федерация.
Още: Белият дом: Тръмп е недоволен и от Путин, и от Зеленски, прости на Уолц (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 01.04.25 - Каква е тайната история на войната в Украйна?
В петък сутрин се е взривил автомобил и явно жертвата се е намирала в него, съобщи кметът на близкия Мелитопол Иван Федоров в „Телеграм“.
A collaborator was liquidated as a result of the car explosion in #Enerhodar. pic.twitter.com/KHAr3cu9UF
— NEXTA (@nexta_tv) February 3, 2023
Още: Путин обяви най-масовото призоваване на донаборници от 14 години насам
Още: Хърватия след приемането на еврото: Приливът на туристи расте
„Колата е принадлежала на бивш служител на правоохранителните органи, който с идването на "руския мир" е отишъл да сътрудничи на окупаторите“, написа той, визирайки незаконната руска инвазия.
Според "Обозревател" става въпрос за Евгений Кузмин. "С голяма степен на вероятност той е шофирал по време на експлозията. Кой е взривил предателя, партизаните или "колегите", въпросът остава открит", коментира украинският военен командир Андрей Цаплиенко.
Още: Обяснено: Защо Черно море е толкова важно за Украйна и Русия?
Още: Проливен дъжд превърна в реки улиците на гръцки остров (ВИДЕО)
Руснаците потвърдиха за смъртта на член на полицията в окупирания град.
Инцидентът е станал днес, около 7 ч. местно време. „Колата изхвърча във въздуха“, пише Иван Федоров. Според него към автомобила е било прикрепено взривно устройство. Все още се изяснява дали има други жертви или ранени.
Още: Немското разузнаване: През 2030 г. Русия подготвя нападение срещу НАТО
Още: Милиони на улицата, арести, обвинения: Къде е бъдещето на Турция? (ВИДЕО)
Енергодар, край който се намира най-голямата АЕЦ в Европа – Запорожката, е под окупация от март 2022 г. Руските агресори превърнаха АЕЦ „Запорожие“ в своя военна база и с безразсъдните си действия няколко пъти рискуваха ядрена авария.
Според Ukrinform – не повече от 25% от населението е останало в града от началото на руското нахлуване.
ОЩЕ: Удар по база на руските окупатори в Мариупол (ВИДЕО)