След като по-рано тази сутрин порция лоши новини за Русия раздвижиха информационния поток, има отново новини за меко казано странни два случая пак в Русия, и пак свързани с взривове.
Още: Идва "черен папа": Пророчество на Нострадамус разбуни духовете във Ватикана
Още: Кой ще води църквата към спасителния бряг след папа Франциск: Анализ
Данни за силен взрив в област Нижни Новгород, Кстовски обкръг, при село Жданово, се появиха в Телеграм.
Охранителни камери са записали звука, който прилича на експлозия, а местни източници твърдят, че той се е чул от предприятие на руския петролен гигант "Лукойл".
Още: Пак взрив и облак дим във важно военно руско предприятие (ВИДЕО)
Още: В знак на почит към папата: Няколко страни обявиха траур
Още: Папа Франциск създаваше мостове, а не беше църковен княз: Говори богослов
Същевременно контролираната от Кремъл руска държавна информационна агенция ТАСС съобщи, че местното звено на руското министерство на извънредните ситуации не било получило сигнал за пожар или нужда да се окаже помощ на някого след информацията за взрива. ТАСС добавя според свой източник, че това било шум от свръхзвуков самолет – обяснение, което беше използвано и в други такива случаи.
Още: Посланието на папа Франциск в Раковски: "Не завършвайте деня с война"
Още: С нови заводи и технологии: Великобритания увеличава производството на оръжия
Инцидент и в Саратовска област
Друга контролирана от Кремъл руска информационна агенция в лицето на "Интерфакс" съобщава за няколко ранени при взрив в металургичен комбинат в град Балаково, Саратовска област. Агенцията цитира свой източник, според когото имало трима ранени.
Още: Огромен взрив до Ижевск: Пълно е със заводи, какво гръмна? (ВИДЕО)
Още: Бивш бияч, обичащ тангото и дал обет да не гледа телевизия: 9 факта за папа Франциск
Още: Странни обичаи за Великден (ВИДЕА)
Не такъв е прочитът на Юрий Юрин, ръководител на отдела за извънредни ситуации на местната администрация. Той признава, че трима души "получили термични изгаряния", но отрича да е имало взрив и той да е причината за това. Юрин не казва в нарочно съобщение в Телеграм каква тогава е причината за изгарянията, но старателно обяснява как нямало щети и разрушения. А на сайта на завода пише, че той се занимава предимно с производство на висококачествени видове стомана - не се уточнява дали за военни цели.