Транспортен хаос във Франция заради стачка на железничарите

03 април 2018, 11:16 часа • 615 | прочитания

Стачката на железопътните служители срещу планираната реформа в железниците доведе до транспортен хаос във Франция, отбелязва берлинският ежедневник Der Tagesspiegel, цитиран от агенция "Фокус".

Още: Един час ВИДЕО с жалби към Путин за руската армия: Къде изчезнаха мъжете и братята ни?

Още: Житейски бизнес план за рускините: Намери си мъж, прати го да умре в Украйна, вземи му парите (ВИДЕО)

Действията на железничарите са сочени от мнозина анализатори като едно от най-сериозните изпитания за президента Еманюел Макрон. Повече от три четвърти от машинистите се присъединиха към стачката, чийто старт бе даден във вторник, 3 април. От съобщение на държавния железопътен оператор SNCF на територията на цялата страна са отменени редица влакове.

Само един от всеки пет регионални влака ще се движи по разписание, а движението на железниците на по-далечни разстояния е още по-засегнато – едва 12% от планираните влакове ще тръгнат от гарите.

Синдикатите се противопоставят на плановете на правителството да реформира държавната железопътна компания SNCF. Двудневна стачка на железопътните работници може да се окаже прелюдия към по-голяма, която да продължи седмици или дори месеци. Очаква се до края на юни да бъдат организирани 36 стачки.

Още: В опит да умилостиви Тръмп: Стармър с предложение към американските технологични компании

Още: Украйна атакува Ростовска и Курска област, Москва отвърна с удари по Одеса (ВИДЕО)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес