Осем души загинаха, а двама бяха тежко ранени в неделя, след като кабинка на лифт падна на земята от страната на планина в Северна Италия, съобщиха от спешните служби, предаде БГНЕС.
Още: "Искаше да умре у дома си": Лекар разказа последните мигове на папа Франциск
Още: Греда за сепаратизма: Спират парите за партията на Милорад Додик
Инцидентът е станал край курортния град Стреза, разположен на брега на езерото Маджоре в региона Пиемонт.
"Засега информацията е осем загинали и двама ранени", които са откарани спешно в педиатрична болница в град Торино, каза говорителят на спешните служби Валтер Милан пред Франс прес.
Кадри от противопожарната служба показват отломки от кабинката в гориста местност, където стръмен склон затруднява достъпа. 20-минутното пътуване с лифт, популярно сред туристите, свързва Стреза с извисяващ се на 1500 метра връх на планината Мотароне, който предлага невероятна гледка към Алпите.
Още: Унгарски министър разясни на учебната дъска защо няма пари за членството на Украйна в ЕС (ВИДЕО)
Още: С репутация на герой: Руски генерал е осъден на затвор
Инцидентът, станал на около 300 метра от върха, може да е причинен от скъсан кабел в горната част на системата, съобщи агенция Анса. В нформацията се казва, че в падналата кабина е имало 11 души.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гостите на Путин за 9 май, Деня на победата: Кои отиват
Още: Тръмп иска мир между жертвата и убиеца при равни условия: Изнудването му към Зеленски е чудовищно