Русия твърди, че е отблъснала украинската контраофанзива в Херсон

29 август 2022, 23:00 часа • 10040 | прочитания

Руската армия заяви, че е отблъснала украински опити за офанзива в Херсонска и Николаевска област в Южна Украйна, като същевременно увери, че е нанесла тежки загуби на силите на Киев, предаде Франс прес.

Още: Регионален лидер мечтае да събере Путин и Тръмп на Балканите (ВИДЕО)

Още: Не само войните: Нова глобална заплаха чука на вратата

"През деня под пряката заповед на Володимир Зеленски украинските сили извършиха опит за офанзива в три посоки в Николаевска и Херсонска област", заяви руското министерство на отбраната в комюнике. "Този нов опит за офанзивни операции на врага претърпя жалък провал", се допълва в текста.

Как се развива войната в Украйна - следете на живо тук.

Според министерството частите на украинската армия са понесли тежки загуби заради активна отбрана на руските сили. В комюникето руската армия казва, че е унищожила 26 танка, 32 блиндирани превозни средства, два изтребителя Су-25 на украинската армия. В текста се допълва, че противникът е изгубил над 560 военни. Франс прес не е в състояние да потвърди тези изявления от независим източник.

Още: Трета украинска атака срещу руските убийци, почернили Суми, пак взривове в Крим

Още: Зеленски: Има данни, че Русия е използвала севернокорейска ракета за удара по Киев (СНИМКИ)

По рано днес от оперативната група на войските "Каховка" съобщиха, че част от подразделенията на руските войски са започнали отстъпление в Херсонска област под натиска на въоръжените сили на Украйна.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес