Русия ще започне да доставя системи за въздушна отбрана С-400 в Турция до два месеца, заяви в петък ръководителят на държавния отбранителен конгломерат „Ростех“, цитиран от AFP, предаде "Фокус".
Още: След близо 4 часа: Приключи срещата между Уиткоф и Путин, има ли резултат?
Още: Бомба избухна в центъра на Атина (СНИМКИ)
"Всичко върви добре с турците. Надявам се, че ще започнем да изнасяме (системите) до около два месеца," каза Сергей Чемезов по руския телевизионен канал NTV.
"Предвидените пари са изразходвани, технологията е произведена. Ние завършихме обучението на необходимия брой военнослужещи", каза той.
Покупката на С-400 от Турция предизвика остри реакции в САЩ, а представители на Пентагона предупредиха за "опустошителни последици" за членката на НАТО, която също така планира да закупи изтребители F-35 от САЩ.
Още: Уиткоф се подмаза на Путин (ВИДЕО)
Още: "Не даваме Сърбия": Хората на Вучич блокираха центъра на Белград
Вашингтон иска Турция да избере американските ракети "Пейтриът" вместо системата С-400, но президентът Реджеп Тайип Ердоган заяви, че Русия е направила по-добро предложение.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прогноза на Ройтерс: Мерц ще бъде избран за канцлер на 6 май
Той каза тази седмица, че Турция е "решена" да купува от Русия.
Руските агенции съобщиха, че покупката се отнася до четири системи на стойност 2,5 милиарда долара.
Още: Зеленски пред "Рамщайн": Трябват ни още 10 системи Patriot (ВИДЕО)
Още: Атака: Крава проникна в казарма