Украинската армия съобщи, че Русия е струпала около 4000 войници, позиционирани в Крим, по дължината на 100-километровата "административна граница" с Украйна.
Още: "Ройтерс": САЩ и Русия чертаят бъдещето на Украйна на тайни срещи
Още: Шолц и Мерц единодушни: Рано е да се мисли за германски военни в Украйна
"Според нашите информации почти всички руски бойни части, позиционирани в северната част на окупирания Крим, около 4000 войници, са струпани по административната граница с Украйна, с всичката техника и боеприпаси", заяви говорителят на армията Андрий Лисенко.
"Тези бойни части са организирани в малки тактически групи" по дължината на административната граница от около 100 км, допълни той. Изявлението идва два дни след съобщението на руския министър на отбраната Сергей Шойгу за предислоциране на руските военни в Крим заради "разширяването на военната област (в Южна Русия) след интеграцията на Крим".
Министърът изтъкна задълбочаването на кризата в Украйна и увеличаването на чуждестранните сили близо до руската граница, имайки предвид военните учения с участието на 15 страни, включително САЩ. Те се провеждат в западната част на Украйна от понеделник.
Още: Пак сигнал за повреда на кабел в Балтийско море
Още: Руска нормалност: В детска градина "разминират" мини и "атакуват" със снаряди (СНИМКИ)