Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Първите руски войници от новата съвместна групировка пристигнаха в Беларус

15 октомври 2022, 15:45 часа • 1776 прочитания

В Беларус пристигнаха първите руски войници от новата съвместна войскова групировка на Москва и Минск, предаде "Франс прес", като се позова на изявление от днес на беларуските власти.

Още: Заради намеса в изборите: Мерц заплаши Мъск със съд

Още: 3 години война: Специален ПВО подарък от Швеция за Украйна (ВИДЕО)

В съобщението на беларуското министерство на отбраната не се уточнява броят на разположените войници. Преди дни президентът Александър Лукашенко каза, че общият брой ще е около 1000 руснаци.

Ведомството публикува изображения на влакове и на военни камиони, а също така и на руски войници, посрещани с хляб и сол от жени, облечени в народни носии.

Лукашенко заяви в понеделник, че Полша, Литва и Украйна подготвяли "терористични нападения и безредици в Беларус" и обяви създаването на съвместната войскова групировка.

Още: Визита от дронове: Рязанската петролна рафинерия пак гори (ВИДЕО)

Още: Папата остава в критично състояние

Украинският президент Володимир Зеленски заяви във вторник, че Москва иска да намеси Беларус във войната в Украйна.

Беларус, която е в съюзнически отношения с Русия, предостави на руските сили възможността да използват територията ѝ в рамките на офанзивата срещу Украйна, но засега беларуската армия не участва в сражения на украинска територия.

ОЩЕ: ВИДЕО: Плачевен пример какви са новите войници, мобилизирани от Путин

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Димитър Радев
Димитър Радев Отговорен редактор
Новините днес