Путин отново ще отговаря в пряка линия на граждани

18 май 2022, 09:41 часа • 2717 | прочитания

За тази година е планирана пряка линия с руския президент Владимир Путин и вече тече предварителна подготовка, заяви прессекретарят на руския държавен глава Дмитрий Песков пред ТАСС.

Още: Ето как посрещнаха тока в Мадрид (ВИДЕО)

Още: Транспортни неуредици и в Гърция: Не е заради тока

"В плановете ни фигурира организирането на директна линия, но все още не сме определили датите. Все още няма дати, но се извършва предварителна подготовка", каза той.

"Директна линия с Владимир Путин" е телевизионно предаване, по време на което държавният глава отговаря на въпроси на обикновени граждани на Русия и други държави на живо в ефир. Този формат на комуникация беше организиран за първи път на 24 декември 2001 г. След това предавания се организираха всяка година, с изключение на 2004 и 2012 г.

През 2001 г., в началото на програмата, президентът е получил около 400 000 запитвания. Оттогава насам броят им непрекъснато се увеличава, като през 2015 г. въпросите достигнаха рекорден брой - 3,25 милиона.

Още: Обявиха извънредно положение в Крит, явлението там може да застраши и други части на Гърция

Още: Макрон: Убедих Тръмп, че трябва да сме по-твърди с Путин

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес