Стратегията на Швеция за неналагане на пълна карантина и въвеждане на леки мекрки за борба с пандемията на коронавирус в дългосрочен план трябва да бъде модел за други държави. Такова е мнениего на д-р Дейвид Набаро от СЗО, пише БГНЕС.
Още: Задържаха 210 души при операции срещу "Ислямска държава" (ВИДЕО)
Още: Хвани единия, удари другия: Фицо и Орбан се срещат в понеделник, ето какво ще обсъждат
Специалният пратеник на СЗО допълни, че властите в страната разчитат на добросъвестността на населението, като не въвеждат строги ограничителни мерки. Според него подобна стратегия трябва да се следва и от други държави в бъдеще.
Шведските власти не наложиха строги карантинни мерки, призовавайки хората да поддържат социална дистанция и по възможност да работят отдалечено. Училищата, детските градини и ресторантите останаха отворени, но всички публични събития бяха отменени.
Но шведската икономика, подобно на икономиките на други страни, е усетила негативните последици от пандемията - равнището на безработица през лятото на тази година е достигнало почти 9%, а прогнозите са за спад на БВП с около 7%. Броят на откритите случаи на коронавирусна инфекция в Швеция надхвърли 87 000, загинаха повече от 5 800 души.
Още: Тръмп продава мирен план за Украйна. Но никой не го купува
Още: "Украинците не получават нищо": Борис Джонсън разкритикува мирния план на Тръмп
Още: "Сериозен ръст на починалите от коронавирус за денонощие у нас"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия в действие: Наръчник по саботаж от ГРУ (ВИДЕО И СНИМКИ)
Още: Der Spiegel: Това не е мирен план, а план за ескалация на войната