Полуголи протестиращи опитаха да налеят ум на британските депутати - за климата (СНИМКА)

02 април 2019, 07:21 часа • 2234 | прочитания

Дебатите в Камарата на общините на британския парламент относно Brexit бяха прекъснати, след като полуголи протестиращи срещу изменението на климата нахлуха в публичната галерия и се изправиха срещу депутатите зад стъклената защитна преграда, предаде БГНЕС, позовавайки се на Daily Mail. Това е най-големият пробив в сигурността на британския парламент от 2014 година насам.

Още: Украински дронове пак удариха един от най-важните руски заводи за комплексите "Панцир" и "Искандер" (ВИДЕО)

Още: За склоняване към дезертьорство: 15 години затвор за бивш украински президент

Повечето от демонстрантите бяха облечени само с бельо, с прашки, което не остави почти нищо на въображението. Активистите държаха лозунги, призоваващи за справедливи действия за климата и намиране на решения за "екологичния колапс", пред който е изправена планетата.

Шокирани депутатите наблюдаваха групата, докато тя се разсъблича зад стъклената стена, която разделя публичната галерия от залата на депутатите.

 

Депутатът от лейбъристите Питър Кайл се пошегува за "голата истина", тъй като демонстрантите отвлякоха вниманието на депутатите от речта му.

Още: "Черно море ще е руско езеро": С Крим Путин обгражда НАТО, ще налага контрол и на България

Още: Чеченският главорез "Тарзан" е убит от украинците в Курск - там, където уж Русия вече победи

Докато демонстрантите стояха в редица, притиснали гърбовете си към стъклената преграда, говорителят на Камарата на общините Джон Бъркоу призова депутатите да не обръщат внимание на активистите и да продължат с разискванията. По-късно, дванайсетте активисти бяха арестувани за нарушаване на общественото благоприличие, каза Скотланд Ярд.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес