Приемането на седемгодишен бюджет на ЕС и план за икономическо възстановяване след пандемията е спешно и въпросите на върховенството на закона могат да бъдат решени по-късно.
Още: Взрив, експлозия - съдбата на голям руски оръжеен склад в Новочеркаск (ВИДЕО)
Още: След разлива: Мъртви делфини изплуваха в Новоросийск (ВИДЕО)
Това заяви унгарският премиер Виктор Орбан в интервю за германския седмичник „Ди Цайт“, откъси от което бяха разпространени в сряда.
"Страните в трудна ситуация искат бързо да получат пари, така че нека им ги дадем. Други страни искат нови правила за върховенството на закона. Добре, нека поговорим за това. Но първият въпрос трябва да бъде разгледан спешно, а вторият въпрос не изисква толкова бързо решение", каза Орбан.
През юли лидерите на страните от ЕС одобриха в Брюксел компромисна версия на бюджета на ЕС до 2027 г. в размер на повече от 1 трилион евро и Фонда за икономическо възстановяване на Общността за 750 милиарда евро. Полша и Унгария, които подкрепиха плана и условията за влизането му в сила, обаче блокираха одобрението му на 16 ноември.
Още: Финландският премиер: Русия е постоянна заплаха за ЕС
Още: След нападението в Казан: Путин се закани с унищожителен отговор
Варшава се противопоставя на обвързването на отпускането на средства за държавите-членки от бюджета на ЕС със спазването на принципите на върховенството на закона, а в Будапеща посочват несъгласие с миграционната политика на Брюксел.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Нападателят от Магдебург: Незабележим и потаен
Още: Заподозреният за нападението в Магдебург е с повдигнати обвинения (ВИДЕО)
Според Орбан германската страна "би могла да раздели управлението в криза с обсъждане на върховенството на закона". Ето защо той смята, че ФРГ е отговорна за настоящата ситуация. „Разбираме това така, защото по време на германското председателство беше решено отказване със задна дата от юлските решения на Европейския съвет в полза на желанията на Европейския парламент“, каза Орбан.