Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Официално: Шефовете на ЕС подписаха споразумението за Brexit (СНИМКИ)

24 януари 2020, 10:10 часа • 9420 прочитания

Двама висши представители на Брюксел, президентите на Европейската комисия и Европейския съвет, подписаха споразумението за развод на Великобритания с ЕС в петък, 24 януари.

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

С официалното одобрение на Урсула фон дер Лайен и Шарл Мишел текстът ще бъде внесен в Европейския парламент на 29 януари за ратифициране.

След това, в четвъртък (30 януари) дипломатите от държавите-членки на ЕС ще одобрят споразумението писмено, като гарантират напускането на Великобритания в полунощ на 31 януари.

"Шарл Мишел и аз току-що подписахме Споразумението за оттеглянето на Обединеното кралство от ЕС, което отваря пътя за ратифицирането му от Европейския парламент", написа в Twitter ръководителят на Комисията Урсула фон дер Лайен.

Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство

Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво

Още: Сириец на 19 години е заподозреният за нападението в Берлин

Още: Папа Франциск няма да води неделната служба за втора поредна седмица

В отделен tweet Мишел каза: "Нещата неизбежно ще се променят, но приятелството ни ще остане. Започваме нова глава като партньори и съюзници."

И добави на френски: „Стремя се да напишем тази нова страница заедно“.

Официални снимки на официалната церемония по подписването, проведена преди зазоряване в централата на Европейския съвет в Брюксел, показаха наблюдаващия случващото се главен преговарящ за Brexit от страна на ЕС Мишел Барние.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес