Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Няма измъкване: Мобилизираните руснаци ще се бият в Украйна до края на войната (СНИМКА, 18+)

05 март 2024, 15:07 часа • 8612 | прочитания

Ако си мобилизиран в руската армия, за да се биеш във войната в Украйна, служши докато войната продължава. Това казва общинският съветник от Санкт Петербург Борис Вишневски в своя канал в Телеграм.

Още: Макрон готов да опъне френския "ядрен чадър" над цяла Европа

Още: С нов закон: Конфискуват имущество на руснаци, напуснали страната (ВИДЕО)

До смърт, до победа или до руска капитулация: В руската армия

Според написаното от Вишневски, той е изпратил изрично запитване до администрацията на издирвания от Международния наказателен съд в Хага за систематично отвличане на украински деца руски диктатор Владимир Путин. Въпросът касае Северния военен окръг на Руската федерация, но едва ли естеството на отговора е различно за който и да е друг окръг.

Още: Мобилизирани да воюват до пенсионна възраст: В Русия засега свалиха нов законопроект

"Същността на отговора не е приятна: те ми пишат, че "уволнението от военна служба на военнослужещи, изпълняващи военна служба по договор (т.е. професионални войници), както и граждани на Руската федерация, призовани за военна служба при мобилизация във въоръжените сили на Руската федерация, е възможна в съответствие с действащото законодателство, както и след прекратяване на обстоятелствата, които са послужили като основание за призовката на гражданите на военна служба", казва руският общински съветник. Той има предвид мобилизираните по Указ № 647 на Путин.

Още: Русия атакува Харков и Одеса (СНИМКИ)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 14.05.25 - Войниците на бъдещето са в Украйна

СНИМКА: Getty Images

Още: Полски миротворци в Украйна в плана на САЩ: Варшава отрече (ВИДЕО)

Още: Зеленски забрани преговори с Путин и Русия: Президентът на Украйна развенча руската опорка (ВИДЕО)

По-рано руското военно министерство вече отговори на Вишневски, че краят на частичната мобилизация ще бъде обявен с нов президентски указ. Такъв и до днес не е издаден - над година и половина по-късно. "Но очевидно няма планове за публикуването му. Целите на СВО (специалната военна операция - гнусното име на войната в Украйна, дадено от режима на Путин) все още не са постигнати. Това означава, че мобилизираните ще продължат да служат", казва Вишневски.

Край: Руснаците, които трябва да воюват в Украйна, не може да излизат извън Русия

Още: Зеленски: Китай ни помоли да не обстрелваме Русия по време на парада в Москва

Още: Доскорошни аутсайдери: Войниците на бъдещето са в Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес