Три дрона са достигнали град Ахтубинск, Астраханска област, който се намира на 600 километра от границата с Украйна. Това се е случило на 22 юли сутринта, но подробности какво точно е станало разкрива сега на база свои източници руският опозиционен информационен телеграм канал ASTRA.
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)
Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)
Припомняме, че в Ахтубинск се намират руско военно летище и авиационният център "Валерий Чкалов".
Още: Две военни части и ракетен полигон: Това ли удари Украйна в Астраханска област на Русия? (ВИДЕО)
Ситуацията след атаката с дронове
Съгласно информацията на ASTRA, един дрон е успял да удари на територията на военното поделение до Ахтубинск. Още един е паднал върху нежилищна сграда в града и се е наложила евакуация на съседни жилищни сгради. Трети дрон се е взривил в полето. Няма данни за пострадали хора.
Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София
Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници
През юни, 2024 година на летището в Ахтубинск украинските въоръжени сили поразиха директно изтребител Су-57, ранявайки трима военни: Руски източник: Два Су-57 са ударени от украински дронове (САТЕЛИТНИ СНИМКИ)
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: В Австрия подготвят коалиционно правителство
Още: НАТО планира да изгради мрежа от тръбопроводи за бърза доставка на реактивно гориво