Гръцката полиция осуети обир в западния град Патра. Новината за престъпното деяние предава базираното в южната ни съседка издание Kathimerini. Случката се разиграла тази сутрин. Всичко започнало, когато маскиран и привидно въоръжен мъж влязъл в банката и поискал пари от служителите. Полицията обаче била алармирана веднага. Органите на реда реагирали светкавично и пристигнали бързо на мястото и успели бързо да арестуват престъпника.
С водни пистолети ли?
Впоследствие се оказало, че двата пистолета, с които уж се бил въоръжил мъжа, били неистински. От съобщенията не се разбира дали става въпрос за детски играчки или водни пистолети.
Припомняме, че наскоро се разигра истински екшън в клон на австрийската банка Erste Bank в хърватския град Сплит. Само на метри от сградата на общинския съд и полицията в града бил извършен въоръжен грабеж в банката, на който случайно попаднали двама полицаи. Стигнало се до престрелка между тях и крадецът. Първоначално полицаите стреляли във въздуха, но крадецът открил огън по тях и при размяната на коршшуми престъпникът бил уцелен и повален на земята.
Твърди се, че крадецът бил младеж и по време на обира първоначално взел за заложник един от охранителите на банковия клон. Впоследствие обаче младежът се отказал от заложника си бързо след появата на полицията. ОЩЕ: Екшън на Балканите посред бял ден: Банков обир и престрелки в Хърватия