Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Молдовските депутати почетоха с минута мълчание жертвите на войната в Украйна

15 ноември 2024, 19:57 часа • 885 прочитания

Молдовските депутати почетоха днес с минута мълчание паметта на жертвите на войната в Украйна, предаде молдовската новинарска агенция МОЛДПРЕС, цитирана от БТА.

Още: WSJ: Путин може да прилъже Тръмп да си поделят Украйна и засилва военните връзки с Китай

Още: Мъск изнудва Киев със Starlink. Европа с още по-голям военен пакет, Украйна показа нова ракета-дрон (ОБЗОР-ВИДЕО)

Председателят на парламента Игор Гросу отбеляза, че украинците - съседи и приятели на Молдова, преживяват безпрецедентна драма.

„Изминаха 1000 дни, откакто Руската федерация започна варварска война в Украйна. През цялото това време милиони украинци живеят ден след ден в страх от бомби и сирени. Милиони украинци са напуснали домовете си и, което е най-тъжно, десетки хиляди са убити или осакатени за цял живот. Само преди ден станахме свидетели на това как младо семейство с три деца беше убито от руска ракета в собствения си апартамент. Това е убийство и такива убийства се случват всеки ден в Украйна. Молдова от първия ден осъжда тази война и от първия ден ние подкрепяме украинския народ“, каза Гросу.

Още: След руската атака с "Шахед"-и по Украйна: Откриха паднал дрон в Молдова

Още: Избори: Комунизмът в Германия тръгна напред срещу "Алтернатива за Германия"

Още: Кипър продължава да е в плен на студа

От началото на войната на 24 февруари 2022 г. Молдова е приела най-много украински бежанци на глава от населението. По данни на молдовското Министерство на вътрешните работи от началото на войната през страната са преминали повече от един милион граждани на Украйна, а почти 100 000 бежанци са останали да живеят там.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес