Канцлерът на Германия Ангела Меркел смята за оправдани действията на органите на реда в Кьолн в новогодишната нощ, когато бяха спрени за проверка почти 1 700 души, основно с вид на северноафриканци.
Още: „Бих ги разстрелял“: Кандидат за президент иска тежки наказания за наркодилърите
Меркел говори на конференция в града, където преди година в нощта срещу 1 януари стотици мигранти, главно от Северна Африка, нападаха жени, съобщи БГНЕС .
„Работата на полицията беше правилна. Това даде възможност да се празнува без проблем, към което се стремяхме”, посочи канцлерът.
Тази година 900 от проверените лица бяха посъветвани да напуснат района на празненствата.
Още: Важно за туристите във Венеция: Входната такса скача
Още: Зеленски: Китай снабдява Русия с оръжия
Общо, в провинция Северен Рейн-Вестфалия по Нова година са пристигнали около 2000 подозрителни лица, които биха могли да повторят ексцесиите от преди година.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ужас без край: Русия хвърли бомба с тегло 1,5 тона върху жилищен блок (ВИДЕО)
Още: Франция: Разговорите в Париж за Украйна показват, че Европа е на масата
Мнозинството от подозрителните пристигнаха на главната жп гара в Кьолн, а около 800 – в съседен Дюселдорф. Задържани са били 92 души.
Редица политици, между които и от партията на ”зелените”, обвиниха кьолнската полиция в расизъм и расово профилиране на подозрителните лица.