Мащабен срив в работата на компютърните системи на държавни учреждения и болници стана тази сутрин в столичния регион в Дания. Регионалната администрация съобщи в Twitter, че голяма част от проблема вече е отстранена, но някои функции още са недостъпни за потребители.
Още: Ватиканът: Папата е прекарал "спокойна нощ"
Сривът е засечен в 7.20 ч. и доведе до спиране на работата на системата с електронни медицински карти „Сунхедплатформен", служителите не можеха да получат достъп до информацията на компютрите си, не работеха телефоните и кол центровете, съобщи БГНЕС.
Властите не изключват да става дума за хакерска атака.
В момента се анализира резултатът от срива. В няколко столични болници казаха, че след блокирането на системата са се задействали процедури, които се активират при авария и пациентите не са почувствали, че има проблем.
Още: Великобритания обяви кога ще атакува Русия със санкции
Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)