Кандидат-президент на Франция се противопостави на членството на Украйна в ЕС

15 март 2022, 03:30 часа • 3874 прочитания

Кандидатът за президент на Франция Валери Пекрес се противопостави на разширяването на ЕС с Украйна. Според него Брюксел трябва да се съсредоточи върху дълбоките си реформи, а не върху разширяването, пък било то и с Украйна.

Още: Познато препятствие за Украйна бави пакета на ЕС с военна помощ за 20 млрд. евро

Още: Бой и димни бомби в сръбския парламент, има тежко ранен депутат (ВИДЕА)

"Аз съм против следващото разширяване на Европейския съюз. Смятам, че преди всичко трябва да извършим дълбока реформа на нашата общност, включително в контекста на стратегическа автономия в отбранителния сектор, енергетиката и хранителна независимост", каза кандидатът за президент на Франция Валери Пекрес в ефира на телевизионния канал TF-1, цитиран от БГНЕС.

Според нея сега е невъзможно да се дадат гаранции за присъединяването на Украйна към ЕС. "Няма нужда да даваме фалшива надежда на украинците по този въпрос", каза тя. Пекрес също така призова за спиране на финансирането на подготовката на Турция за членство в ЕС. "Турция никога няма да бъде в Европа", подчерта тя.

Следете в реално време ситуацията в Украйна тук.

Още: Бедствие на испански остров: Наводнения отнесоха коли в морето (ВИДЕО)

Още: Важна информация за българите във Великобритания и тези, които пътуват към Острова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес