Италиански имунолог заплашен с убийство

07 януари 2022, 05:00 часа • 3605 | прочитания

На един от водещите италиански експерти по имунология е осигурена полицейска защита, след като е получила куршум в писмо, заплашващо нея и семейството й със смърт. Професор Антонела Виола очевидно е била набелязана заради публичната ѝ подкрепа за ваксинирането на децата срещу коронавирус, предава БГНЕС.

Още: Регионален лидер мечтае да събере Путин и Тръмп на Балканите (ВИДЕО)

Още: Не само войните: Нова глобална заплаха чука на вратата

През тази седмица в няколко европейски държави публични личности бяха подложени на засилени заплахи заради мерките срещу пандемията, предаде Би Би Си. Няколко френски депутати бяха заплашвани, докато обсъждаха закона за ваксинационните пропуски.

В сряда вечерта домът на нидерландския политически лидер Сигрид Кааг беше нападнат от теоретик на конспирацията, който размахваше запалена факла и предаваше на живо във Facebook.

В Италия имунологът професор Виола - ръководител на педиатричен изследователски институт в северния град Падуа - потвърди в социалните мрежи, че е получила куршум и писмо, което заплашва нея или семейството ѝ с разстрел, ако не каже "не" на ваксинирането на децата.

Още: Трета украинска атака срещу руските убийци, почернили Суми, пак взривове в Крим

Още: Зеленски: Има данни, че Русия е използвала севернокорейска ракета за удара по Киев (СНИМКИ)

"Тези хора са антиваксъри, които знаят само как да мразят, да отхвърлят логиката и законите и да създават напрежение и насилие", каза тя, като настоя, че винаги ще дава гласност на научните заключения и ще говори на тези, които искат да я чуят.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес