Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Испания има нужда от работници за земеделието

07 април 2020, 20:35 часа • 5107 прочитания

Испанското правителство заяви, че ще направи по-лесно за мигрантите и безработните да работят в сферата на земеделието по време на пандемията, предаде агенция Фокус.

Още: В Хърватия започват бойкот и на банките, и на мобилните оператори?

Още: Хвърляне на гранати и разминиране: Деца в руски детски градини показаха военната си подготовка (СНИМКИ, ВИДЕА)

Възможността за набирането на работници в сферата е било "очевидно ограничено", заради мерките за карантина, които включват забрана за пътуване, по думите на Министъра на земеделието Луис Планас.

Той предупреди, че ако фермерите не могат да приберат реколтата си в скоро време, тогава е възможно цените на земеделските стоки да скочат.

Две трети от земеделската продукция на Испания се изнася към европейските пазари, което според Планас е "важен източник на приходи" за страната.

Още: Дежавю: Роджър Уотърс ще изнесе доклад на Съвета за сигурност на ООН

Още: Гърция ще подкрепи бизнеса на засегнатите от земетресенията острови

Традиционно Испания използва хиляди сезонни работници за прибирането на реколтата от различни плодове. Това трябва да се случи по план в близките седмици.

Премиерът Пабло Санчес по-рано е взел мерки страната да получи между "75 и 80 хил. работници", по думите на министър Планас. Ако разрешителните за работа на мигрантите изтекат до 30 юни, те ще бъдат подновявани.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес