Нивото на инфлация във Великобритания се покачи до 40-годишен връх заради растящите цени на енергията, сочат официални данни на правителството.
Още: Гърция ще подкрепи бизнеса на засегнатите от земетресенията острови
Още: Трус с магнитуд 4,8 в Източна Турция
Годишната инфлация се покачи до 9,0 процента през април спрямо 7,0 процента през март, съобщи Службата за национална статистика.
9-те процента инфлация е най-високата от 1982 г. насам.
Въпреки нарастващите призиви британското консервативно правителство да приеме пакет от мерки за облекчаване на гражданите, финансовият министър Риши Сунак настоя, че държавата "не може да защити хората напълно". Той обвини "глобалните предизвикателства" за ситуацията и отбеляза, че Великобритания не е сама в справянето с рязкото повишаване на цените.
Още: Сириец нападна с нож минувачи в Австрия, има жертви (СНИМКА)
Основната опозиционна Лейбъристка партия отново поиска спешни мерки, за да помогне на британците да се справят със заплахата от рецесия.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Снежна буря в Швеция предизвика невиждани верижни катастрофи (СНИМКИ)
Още: Юлия Навалная: Алексей продължава да обединява и след смъртта си