Гърция въвежда много високи глоби за причиняване на пожари. Промяната в закона включва до 30 000 евро глоба и заплащане на разходите на пожарната за потушаване на пожара. При доказване на умисъл разследването ще се води от Агенцията за национална сигурност.
Още: Много предвидими, много манипулативни думи: Зеленски за позицията на Путин по примирието (ВИДЕО)
ОЩЕ: Министър твърди, че пожарите в Гърция са причинени от човешка ръка
Само през юли са възникнали близо 1500 пожара, съобщи министърът на климатичните кризи и гражданската защита Василис Кикилиас.
Разследването на причините за мащабните пожари това лято показва, че голяма част от тях са резултат от умишлени палежи. Правителството по спешност внася промяна в наказателния закон за предизвикване на природни бедствия с риск за живота на хората, съобщи министър Василис Кикилиас.
Още: Градушка отне човешки живот
Още: Ермак: Украйна и САЩ са решени да не превръщат войната в замразен конфликт (ВИДЕО)
Само за юли в страната са избухнали 1470 огнища, което не е случайно и не е резултат само от климатичните промени, категорични са разследващите.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Орешник" в Беларус има проблем, работим: Лукашенко с признание (ВИДЕО)
Досега за умишлено палене на гори са арестувани над 50 души, сред които и чужденци. Властите разследват и съществуването на организирана престъпна група във връзка с мащабните пожари.
Законодателните промени са резултат от споразумение на депутатите от всички парламентарни партии, съобщи БНР.
ОЩЕ: Загинали след страхотните пожари в Гърция
Още: Британски журналист сравни Путин с комичен герой
Още: Путин: Съгласни сме с предложението за примирие, но при определени условия (ВИДЕО)