Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Четирима души, сред които двама пожарникари, загинаха при експлозията в Париж

12 януари 2019, 14:41 часа • 6412 прочитания

Двама пожарникари и двама цивилни граждани загинаха, след експлозията в пекарна на улица "Тревис" във френската столица Париж, пише tass.ru. Огнеборците са били в сградата, в която се е помещавала хлебарницата, още преди взрива. Предполага се, че са били повикани заради сигнал за силна миризма на газ. Към момента става ясно, че други 10 души са в критично състояние, сред които също има един пожарникар.

Още: Папа Франциск е в критично състояние, наложило се е кръвопреливане (СНИМКА)

Още: Във Франция: Загинал и тежко ранени полицаи след атака с нож на протест в защита на Конго (ВИДЕО)

Френският вътрешен министър Кристоф Кастанер каза, че последствията от експлозията са много тежки. Зоната е отцепена, хора се евакуират от околните сгради. На площада на Операта, който се намира недалеч, вече кацнаха два вертолета на службата за гражданска отбрана, за да евакуират спешно пострадалите, съобщава dariknews.bg.

Хлебарницата, която се е взривила в следствие на изтичане на газ, е била на партера на многоетажна сграда. В резултат на взрива помещението е опустошено. Рухнали са стени и има риск от срутване на цялата сграда. По-рано бе съобщено, че най-малко 20 души са пострадали в трагедията. Жители на квартала разказват, че първоначално са си помислили, че има силно земетресение.

Снимка: Архив

Още: Урсула фон дер Лайен е възмутена от нападението срещу представителството на ЕК в София

Още: Без Европа като миротворец в Украйна - друг вариант за чужди войници

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Атанаска Маркова
Атанаска Маркова Отговорен редактор
Новините днес