Брюкселската прокуратура съобщи, че бомбата, открита у обезвредения миналата нощ нападател на централната гара в Брюксел е съдържала гвоздеи и газова бутилка, за да може да причини колкото се може повече щети, предаде "Фокус".
Още: Украйна атакува с дронове петролна база в Русия (ВИДЕО)
Още: ЕС ще проведе специална среща на върха за Украйна на 6 март
Пояснява се, че задържаният е бил 36-годишен мароканец с инициали О.З., но не се предоставят допълнителни данни за самоличността му.
„В подготвената от обезвреденото лице бомба, бяха открити гвоздеи, както и газова бутилка“, съобщава прессекретарят на белгийската прокуратура Ерик Ван дер Сипт.
Припомняме, че късно снощи (20 юни) военни неутрализираха тогава неизвестен 30-годишен мъж, който задейства слабо взривно устройство на гарата в Брюксел. Според различна информация атентаторът е стрелял и с пистолет, но не е ясно дали така е опитал да взриви бомбата или е стрелял по силите на реда.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 24.02.25 - Три години от началото на войната
Още: Рекордна избирателна активност в Германия: християндемократите печелят 10% пред АзГ