Фармацевтичната компания AstraZeneca и Оксфордският университет са възобновили клиничните изпитвания на ваксина срещу коронавирус, след като тестовете бяха преустановени поради заболяване при един от доброволците, съобщиха от компанията.
Още: За склоняване към дезертьорство: 15 години затвор за бивш украински президент
„Клиничните изпитвания на коронавирусната ваксина AZD1222 бяха възобновени във Великобритания, след като получиха потвърждение от регулатора - Администрацията по лекарствата и здравните продукти (MHRA), че продължаването на изпитванията е безопасно", съобщиха и от Оксфордският университет.
AstraZeneca и Университетът, обаче, не разкриха подробности около медицинската диагноза на заболелия доброволец.
БГНЕС припомня, че на 6 септември тестовете на ваксината срещу коронавирус на фармацевтичната компания и университета във всички страни по света бяха прекратени, за да може да се направи независимо разследване на заболяването на доброволеца, върху който е тествана ваксината.
Още: Курска област не е изцяло руска: "Първи канал" унижи Путин (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: За какво се договориха Тръмп и Зеленски във Ватикана? Анализ за възможното примирие
Представители на компанията не уточниха какво се е случило с доброволеца и доколко това би повлияло на по-нататъшния ход на клиничните изпитания. Източник на „Ню Йорк Таймс” твърди, че става въпрос за напречен (трансверзален) миелит - остро възпаление на гръбначния мозък, което понякога се проявява при вирусни инфекции. След проучване на ситуацията и медицинското досие на пациента британските учени са стигнали до заключението, че тестването може да продължи безопасно.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Черно море ще е руско езеро": С Крим Путин обгражда НАТО, ще налага контрол и на България
Още: Чеченският главорез "Тарзан" е убит от украинците в Курск - там, където уж Русия вече победи
Преди ден шефът на компанията Паскал Сорио заяви, че AstraZeneca очаква да разбере до края на годината дали ваксината, която разработва, предпазва от коронавирус.