Всички реки и езера, наблюдавани в Англия, са показали лоши резултати на тестовете за химическо замърсяване и 84% от тях не отговарят на екологичните стандарти на правителството за добро екологично състояние, разкриват официални данни, цитирани от британския национален вестник The Times.
Още: Известен парижки театър е на ръба заради окупация от мигранти (ВИДЕО)
Още: Глави на украински войници, набити на колове: Руският башибозук отново се похвали с диващина
През последните четири години не е отбелязан напредък към постигане на дългосрочната цел на правителството - поне три четвърти от водните обекти, включително реки, езера, канали, крайбрежни води и подземни води, трябва да бъдат почистени, за да бъдат възможно най-близо до тяхното естествено състояние, предава агенция Фокус.
Изливането на необработени отпадъчни води по време на високи речни нива и естествени и изкуствени торове, оттичащи се от земеделските земи, са сред основните причини за лошото качество на водата в реките.
Данните за миналата година показват, че Англия има един от най-лошите показатели в Европа за замърсяване на водоемите, като само 16% от тях са в добро състояние в сравнение със средно 40% за Европа. В Шотландия 66 процента от водоемите са чисти, както и 46 процента от тези в Уелс и 31 процента в Северна Ирландия.
Още: "Опита се да се взриви": Зеленски награди бойците, пленили севернокорейците (ВИДЕО)
Още: Западните войски в Украйна, за да има мир: Дваж крой, веднъж режи
Резултатите показват, че 14 процента от реките и 16 процента от всички тествани водоеми отговарят на критериите за „добро екологично състояние или потенциал“ при дългосрочна цел от 75 процента. Общите резултати са непроменени в последния доклад през 2016 г.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Впечатляващи кадри: Близо 55 000 души на протест срещу Вучич в Белград (СНИМКИ и ВИДЕО)
Още: Застреляха показно съдии в Иранския върховен съд (СНИМКИ)
Агенцията също така призна, че е имало „известно влошаване“ на качеството на подпочвените води, въпреки че заяви, че то е „до голяма степен подобно“ на резултатите от 2015 г.