Ключът с верните отговори на държавния зрелостен изпит (ДЗИ) по български език и литература вече е публикуван на сайта на МОН.
Още: Оценка за дисциплина по закон: Министърът на образованието Красимир Вълчев внесе яснота
Още: Кои ще са професиите на бъдещето и какво трябва да могат учениците? Говори просветният министър
Отговорите може да видите тук.
Става въпрос за матурите през сесия август-септември. Над 13 000 зрелостници са подали заявления за тях. Явяват тези, които не са били допуснати на минали сесии, по някаква причина са ги пропуснали или са получили слаба оценка при предишно явяване.
Първата матура бе днес - по български език и литература - и до нея са допуснати 8612 зрелостници, които бяха разпределени в 280 училища. Ангажирани бяха 2913 квестори. Изпитът започна в 8.30 часа. Максималният брой точки е 100. Изпитът се смята за издържан при минимум 30 т., които са за оценка „Среден (3)“.
Още: Старт на кандидатстудентската кампания на Софийския университет за 2025 г.
Кога са следващите изпити?
Вторият задължителен зрелостен изпит по профилиращ предмет и държавният изпит по професионална квалификация са на 25 август.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Канал за мигранти ли е университетът в Перник? Отговорът на ректора
Още: "Мяра": Българинът е дори репресивно настроен относно дисциплината в училищата (СНИМКИ)
На 28 август ще се проведат допълнителните държавни зрелостни изпити по желание.
Резултатите ще бъдат обявени до 8 септември, съобщиха от Министерството на образованието и науката.
Още: Повторната матура: Вариант 7 се падна по български език и литература
Още: МОН иска да закрие университета в Перник, бил канал за мигранти
Още: Още милиони за компенсиране на неприети деца в детските градини