Полска компания коригира дъщерната си фирма в Румъния, която беше предложила антиплагиатски софтуер на образователното ни министерство на стойност целия държавен бюджет на България за 3 години. Сега тя е предложила да изпълни заданието срещу 1 564 266 лв. без ДДС.
Още: Кабинетът отпусна милион за образователни програми и иновации в училища
Още: Изплащат стипендии на ученици от училищата по културата и изкуствата
Крайната цена, дадена от Plagiat.pl sp. z o.o. - регистрирана във Варшава (Полша), за 237 010 броя потребители за 3 години е 6,6 лв. без ДДС.
Офертата на дъщерното ѝ дружество PLAGIAT - SISTEM ANTIPLAGIAT PRIN INTERNET S.R.L в Румъния по предходно обявена процедура на МОН бе 780 000 лева за един потребител. Така умножено 237 010 потребители годишно за 3 години х 780 000 лв. даваше резултат 184 867 800 000 лева без ДДС. Многомилиардната сума, която се формира като краен резултат от предложението ѝ, стана причина да се прекрати възлагането през март месец и да се обяви наново.
Още: Нови близо 10 млн. за образователни програми раздаде щедро служебният кабинет
Още: Учебната година да се удължи с една седмица: Предложение на МОН
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: По-големи учителските заплати, но различно: Данни с колко иска да ги вдигне служебното правителство
Още: Ученици играха кючек върху чиновете в гимназия в Ихтиман
(Причината, поради която бе прекратена предходната процедура)
Припомняме случая заради куриоза, който възникна най-вероятно поради неразбиране на начина, по който се изчислява крайната сума след предложена от страна на участника оферта.
Още: tbi bank и УНСС създават нови възможности за студенти с първата "Академия за таланти"
(Цената, дадена сега от полската компания майка)
Другият интересен детайл след прекратяването на поръчката, поради непосилната за министерството, а и за страната ни цена, е, че поканата за нова оферта бе отправена единствено към румънската компания.
Вместо нея оферта е подадена от компанията майка - Plagiat.pl, сочи справка в документацията на поръчката. На практика излиза, че нейното предложение е 118 181 пъти по-ниско от това на дъщерната ѝ фирма в Румъния.