Обединена българска банка, част от белгийската финансова група КВС, е сред първите финансови институции в България, които предлагат на своите клиенти възможността да дигитализират своите дебитни и кредитни карти Mastercard®, издадени от банката, чрез услугата Google Pay.
Още: Министър Малинов ще посети ПАВЕЦ „Чаира“
Още: БХРА: Държавата за пореден път абдикира от туризма и от гражданите
По този начин клиентите, използващи смартфони, могат да извършват безконтактни плащания на ПОС терминали в търговски обекти, да правят покупки в приложения или да плащат с карти при онлайн търговци, приемащи Google Pay, както и да теглят пари от банкомат безконтактно.
Google Pay е дигитален портфейл и една от най-популярните системи за разплащане в света. Услугата е сигурен начин за извършване на бързи и лесни безконтактни плащания в магазини, приложения и интернет.
Още: Виктор Орбан: Унгарската компания MOL иска да купи рафинерията на "Лукойл" в Бургас
Още: В Русия забраниха да се прогнозира цената на бензина
Добавянето на карта към Google Pay отнема само няколко минути. За целта клиентът трябва да има изтеглено мобилното приложение ОББ Мобайл и чрез него да добави своята карта Mastercard® към Google Pay. Информацията за добавените карти се съхранява сигурно и не се споделя с търговците.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Франция включи нов ядрен реактор за пръв път от 25 години
Още: Окончателно: ЕК не видя проблеми и нарушения в договора ни с "Боташ"
За да извърши плащане, клиентът трябва просто да отключи своя смартфон (поддържащ NFC функция) и да го доближи до безконтактния четец на ПОС устройството. Услугата е достъпна навсякъде, където е изобразен символът на Google Pay или знакът за безконтактно плащане.
Новото безконтактно решение е иновативно и сигурно. С Google Pay не е необходимо клиентите да разполагат с пари в брой, банкови карти, както и да докосват повърхности като ПИН подложки и сензорни екрани, което в условията на продължаваща епидемиологична обстановка е предпочитан начин за разплащане от все повече потребители.