Обединена българска банка, част от белгийската финансова група КВС, е сред първите финансови институции в България, които предлагат на своите клиенти възможността да дигитализират своите дебитни и кредитни карти Mastercard®, издадени от банката, чрез услугата Google Pay.
Още: Макрон: Ще говоря с Тръмп за митата
Още: Росен Плевнелиев: Ако влезем в Еврозоната, ще сме по-богати
По този начин клиентите, използващи смартфони, могат да извършват безконтактни плащания на ПОС терминали в търговски обекти, да правят покупки в приложения или да плащат с карти при онлайн търговци, приемащи Google Pay, както и да теглят пари от банкомат безконтактно.
Google Pay е дигитален портфейл и една от най-популярните системи за разплащане в света. Услугата е сигурен начин за извършване на бързи и лесни безконтактни плащания в магазини, приложения и интернет.
Още: Анализ: Повече от половината българи готови да бойкотират големите търговски вериги
Още: Икономист обвини властта, че има амбиции да харчи във всички направления
Добавянето на карта към Google Pay отнема само няколко минути. За целта клиентът трябва да има изтеглено мобилното приложение ОББ Мобайл и чрез него да добави своята карта Mastercard® към Google Pay. Информацията за добавените карти се съхранява сигурно и не се споделя с търговците.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ефектът "Тръмп": Путин се готви за завръщане на западни компании в Русия
Още: Партията на Порошенко атакува Зеленски: Нямаме много редки метали, затова САЩ ни изнудват за друго
За да извърши плащане, клиентът трябва просто да отключи своя смартфон (поддържащ NFC функция) и да го доближи до безконтактния четец на ПОС устройството. Услугата е достъпна навсякъде, където е изобразен символът на Google Pay или знакът за безконтактно плащане.
Новото безконтактно решение е иновативно и сигурно. С Google Pay не е необходимо клиентите да разполагат с пари в брой, банкови карти, както и да докосват повърхности като ПИН подложки и сензорни екрани, което в условията на продължаваща епидемиологична обстановка е предпочитан начин за разплащане от все повече потребители.