Избраха доставчик за 7 нови двуетажни електрически влака

04 април 2024, 16:38 часа • 3482 прочитания

Министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков подписа днес решението за избор на изпълнител за доставката на 7 двуетажни влака, които ще бъдат закупени със средства по Плана за възстановяване и устойчивост, съобщиха от министерството.

Още: България е сред първите в ЕС с най-много жени на ръководни длъжности

Още: България е втора в ЕС по ръст на производствените цени

Ето кога тръгва първият частен влак у нас

Обществената поръчка беше открита в средата на февруари, а в края на март бяха отворени офертите на участниците. Оценката показа, че офертата на полската фирма “Stadler Polska Sp. z o.o.” отговаря на всички изисквания на Възложителя. Предложената цена е 300 513 279,50 лева, а срокът за доставка на подвижния състав е 26 месеца. Предстои в законоустановените срокове да бъде подписан договорът с избрания изпълнител.

Преговори за още влакове

Паралелно с това от утре започват преговорите с испанската компания "Patentes Talgo SL” за доставката на 20 push-pull влака, а обществената поръчка за доставка на 35 електрически мотрисни влака предстои да бъде възобновена на етап подаване на оферти със срок до 11 април 2024 г.

Още: Европейската комисия предложи удължаване на правилата за газохранилищата

Още: С програмата за саниране са обновени едва 4% от блоковете: Експерти призоваха за промени

Още: ЕК с важно решение за поръчката за влакове от Китай за България

 

Още: Без значение от ДДС-то: Ресторантьорите с обороти в милиарди и с внесени данъци едва за милиони (ДАННИ)

Още: Планът "Сидеров": Концесиите за добив на злато и редки метали няма да се предоговарят

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес