Офертата на „Инерком” за българските активи на ЧЕЗ била „най-добрата”, но не и най-високата, пише чешкото издание Seznamzpravy.cz, част от един от най-големите интернет портали в Чехия – Seznam.cz.
Още: Всички говорят за него: Какво е конвергентният доклад за еврозоната? (ВИДЕО)
Още: Митата на Тръмп - уловки: Колко ще плаща България и кои държави ги няма?
Според информация на изданието „Инерком” е предложил 342 млн. евро за бизнеса на ЧЕЗ у нас, докато индийската компания „Индиън пауър”, заедно с малка българска компания „Фючър Енерджи“, е предложила 360 млн. евро. ЕНЕРГО-ПРО пък са предложили 304 млн. евро.
Има голяма разлика в условията за плащане обаче – българската компания предложила да плати всичко за 9 месеца, а индийската – за 5 години.
Бизнесът на „Инерком“ се финансира от банки и две непрозрачни структури – „Score Trade“ и „Global Victory Trust“, става още ясно от новото разследване на чешките медии.
Още: След стряскащите мита на Тръмп: Китай готви контрамерки
Още: Какви ще са реакциите на западни страни от новите мита на САЩ?
Новината за избрания купувач „Инерком” доведе до буря в България, припомня за БНР журналистката Зузана Кубатова, предаде бтв.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Канадският премиер каза какво ще се случи със световната търговия след митата на Тръмп
Още: "Денят на свободата" може да се превърне в "Ден на инфлацията": Предупреждение
Тя посочва още, че доскоро неособено познатата българска компания няма толкова голям собствен капитал, че да финансира сделката и ще разчита на помощ от банки и две „непрозрачни структури” – „Скор трейд” (Score Trade) и „Глобъл виктори тръст” (Global Victory Trust).