Навсякъде четем какво е полезно за метаболизма си, как да го забързаме, за да останем по-лесно във форма и още купища информация, която се оказва невярна. Ето някои от митовете за метаболизма, на които вероятно се доверяваш.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 април /валутен калкулатор/
Колкото по-малко ядем, толкова по-бърз е той
Метаболизмът се определя от базовата метаболитна функция (колко горим в състояние на покой) плюс изразходваната енергия на ден. Човек с по-голяма телесна маса гори повече калории, от човек с по-ниска такава в състояние на покой.
Мускулите горят повече калории в състояние на покой, а мозъкът изисква минимум от 500 калории на ден, за да функционира правилно.
Още: Стихотворение на деня, 2 април, от Дамян Дамянов
Още: Този човек се появява само в една глава от живота ви, но е ключов за останалите
Ограничението от някои храни забързва метаболизма
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Дневна нумерологична прогноза според датата на раждане за 2 април 2025
Още: Жените го обожават, но мъжете го мразят: Този цвят червило ви състарява
Тайните на доброто храносмилане
Ограничените от някои храни и прима на други влияе еднакво – поемането на калории е фактор за него. Няма храна, която да изядем и да ни направи по-слаби. Има храни, които предизвикват по-силен термогенен ефект и изгарят повече енергия при преработката си, отколкото е тяхната стойност. Такива са храни като зелените зеленчуци: краставици, рукула, айсберг и плодове като динята.
Генетично е заложен
Генетиката ни дава костна структура и предразположеност да трупаме мазнини на определени места. Начинът ни на живот обаче, в комбинация с правилното хранене, движение и фактора стрес са основополагащи за развитието на телата ни.
Още: 2 април 2025: Какъв църковен празник е утре
Още: Самопрограмиране - как да "излъжем" мозъка си и да сбъднем желанията си